Peştemal Tercihi Yapmak

Peştemal Tercihi Yapmak

Cıvıl cıvıl renk ve desenleri ,ince dokuması gibi özellikleriyle peştamalleri tercih etmek için pek çok farklı neden var.

Peştamalin en önemli özelliklerinden biri daha fazla su çekme özelliği ve çok daha hızlı kurumasıdır. Uzun süre ıslak kalan, geç kuruyan ürünler bakteri oluşmasına sebep olur Hızlı kuruma özelliğine sahip peştamallar kısa sürede kuruduğundan bakterilerin çoğalma riskini en aza indirerek hijyenik bir kullanım sağlar. Bu nedenle hem siz hemde çocuklarınız için peştamali tercih edebilirsiniz.

En önemli avantajı da özellikle seyahat sırasında pratik bir kullanım sağlamasıdır. Tatile giderken yanınıza alacağınız pek çok giysi ve eşyanızın yanında bir de havlu taşımak oldukça zahmetlidir. Peştamalları çantanıza sığdırmak oldukça kolaydır. Dokuması nedeniyle hem çok ince hemde daha hafiftir. Üstelik havlu gibi ıslandıktan sonra ağırlaşıp size çok fazla yük olmayacağından plaj çantanızda da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Hızlı kuruyan peştamallar aynı zamanda çok fazla su ve deterjana ihtiyaç duymadan kolay temizlenir bu sayede kendiniz ile birlikte doğayıda korumuş olursunuz.

Peştamalları farklı bağlama yöntemleriyle dilerseniz plaj elbisesi gibi kullanabilir, mayo ve bikinizle kombinleyerek kendi tarzınızı yaratabilirsiniz hatta tatil akşamları için de kıyafetleriniz ile kombinler yaratabilirsiniz. Farklı desen ve renklerdeki peştamallara sahip olarak tarzınızı sahile ve tatil akşamlarınıza yansıtabilirsiniz.

Son trend olarak evleri dekore ederken modern eşyalar dışında doğal renk ve desenler , geleneksel dokunuşlar kullanılıyor. Günümüzde dekorasyonda ilk olarak rahatlık ve  hijyene önem veriliyor bunun yanında kolay temizlenebilen ürünler tercih ediliyor.Bu  nedenle peştamaller sadece sahillerde kullanılmıyor artık evinizin genel görünümüne uygun peştamallari koltuklarınız için örtü olarak kullanabilir, koltuklarınızı renklendirirken temiz kalmasını da sağlayabilirsiniz. Peştamalları masa örtüsü olarak kullanıp modern evinize geleneksel bi dokunuş sağlayabilir , yataklarda runner gibi kullanarak yatak odanızın görünümünü zenginleştirebilir, pikniğe giderken yanınıza alıp güzel bir gün geçirebilirsiniz. Gerisi sizin hayal gücünüze kalmış.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın

Alışveriş kartı

Sepetinizde ürün bulunmuyor.